Podróże

Nie przegap Suwalszczyzny – Suwałki gotowe na odkrycie!

Nudy nie odszukasz w tym miejscu Polski, za to bez granic długą listę inspiracji na małe i wielkie wyprawy. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie kraju, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, by przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Czas więc bliżej spojrzeć na Suwalszczyznę, jaka ma okazję stać się Twoją weekendową weną na kolejny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Jeżeli odwiedzasz województwo podlaskie – musisz ujrzeć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod koniec XVII wieku można było znaleźć pierwsze adnotacje o Suwałkach, zatem nie jest to wybitnie wiekowe miasto, jakkolwiek na pewno interesujące.
Dziś miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Rozkwita pod względem kultury, gospodarki i edukacji. Mieszka się tu przyzwoicie, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia oraz newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . Jeżeli chcesz zapoznać Suwałki “od kuchni”, należałoby na tę domenę internetową zaglądać.

Polski Biegun północny, innymi słowy z jakiego powodu Suwałki są tak wyjątkowe?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz to więcej wędrowców – i to nie tylko z Polski. Każdy, kto poszukuje spokoju, ciszy i uwielbia spędzać czas w ładnych okolicznościach natury – będzie kontent. Suwałki, a w następstwie tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w istocie ciekawym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym bazuje specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i parne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero wstępem do tego, jak bardzo wolno odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści historii, ponieważ przygraniczne położenie tego miasta dopisuje historycznej różnorodności.
Bez żadnych zahamowań wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, wyszukujesz takiego, w jakim nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie poprawnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny odpoczynek, czy atrakcyjna architektura – wszystko to odnajdziesz w tej części Polski, a jeżeli poszukujesz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • imprezy kulturalne i sportowe,
  • liczne wystawy oraz muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca zachwyt,
  • wspaniała kuchnia z potrawami regionalnymi na czele,
  • rozległe zaplecze miejsc noclegowych.

Jednym z w największym stopniu interesujących punktów na mapie Suwalszczyzny będzie zalew Arkadia. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie wolno spędzić ściśle mówiąc przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, ale oraz spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Wypada jednakże przyznać, że w czasie chłodniejszych miesięcy też ma w sobie w gruncie rzeczy niemało uroku. Rzecz jasna to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaoferowania.