Usługi

Czym jest profesjonalna usługa monitorowania serwisów internetowych?

Źle działająca strona będzie przynosić straty, więc warto zainwestować w monitoring dostępności stron internetowych. Kiedy nie jest dostępna dla Użytkowników, wówczas w coraz to bardziej konkurencyjnym otoczeniu będą oni wypatrywać alternatywy. Tracić można w ten sposób kolejnych internautów, lub konsumentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, jakich celem jest zapewnienie stałej dostępności do witryny. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jak działa portal internetowy przez 24 godziny.W ten sposób wolno ograniczyć sytuacje, gdy odwiedzający witrynę internetową nie będą mogli skorzystać z jej zasobów. Jak podkreślają badania przeprowadzone przez Google nawet 4/5 Użytkowników internetu nie powraca na domenę, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Gdy serwis internetowy będzie nieosiągalny przez parę godzin, wtenczas przełoży się to na realne straty finansowe.

Jakim sposobem zadbać o dobre wyniki witryny wykorzystując monitoring dostępności?

Najogromniejszym problemem jest brak dojścia do strony, który trwa kilka dni. Jednak nawet kilka godzin, w trakcie jakich portal internetowy internetowy nie będzie się wczytywał, będzie kłopotem dla firm.

Klienci nie będą w stanie:
– przeszukać oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces kupna produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno w całości wykluczyć sytuacje, kiedy witryna internetowa będzie nieosiągalna dla Użytkowników. Ponadto kontrolowana jest funkcjonalność, czy wydajność portalu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega pomiędzy innymi to, jak działają serwery. Ograniczenie problemów z prędkością wyświetlania się strony, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy są w stanie stracić zbawienny wizerunek marki. Każda strona internetowa internetowa może tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz to ważniejsza dla internautów.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– pejoratywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony internetowej,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest realizowane w ramach monitorowania stron internetowych WWW?
W czasie dwudziestoczterogodzinnego procesu monitorowania witryn internetowych WWW w MonitWeb kontrolowane jest to, że witryna ładuje się w prawidłowy sposób. Kiedy portal internetowy przestaje dobrze funkcjonować, wtenczas awaria jest bezzwłocznie zgłoszona. Konsumenci otrzymują wiadomości dotyczące tego, jak długo trwała i kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza cenne informacje, które są kluczowe z punktu widzenia prawidłowej i prędkiej reakcji. Oprócz tego korzystać można z rozbudowanych statystyk. Pozwala to pomiędzy innymi śledzić zadania Cron, a również to jak faktycznie działają. Unikać można sytuacji, w której przeróżne procesy wymagane dla prawidłowego funkcjonowania serwisu internetowego, przestają spełniać swoją funkcję. Toteż inwestycja w monitoring działania stron www to perfekcyjny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat finansowych. Gwarantuje to efektywne prowadzenie biznesu internetowego. Odwiedź naszą stronę monitweb.pl